null

Zaszczep swojego kota przeciwko wściekliźnie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dwa szaro białe koty, miska z karmą, jeden kot patrzy w obiekty, drugi je karmę z miski

Uwaga mieszkańcy,

zgodnie z Rozporządzeniem nr 49 Wojewody Mazowieckiego z 31 grudnia 2021 r. Dzielnica Wesoła zalicza się do obszaru zagrożenia wścieklizną, dlatego od 31 grudnia 2021 r. obowiązuje nakaz szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie.

Pierwsze szczepienie powinno być wykonane w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Pamiętaj, że w Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.
Brak szczepienia psa i kota, którego właścicielem jest mieszkaniec terenu objętego obszarem zagrożonym wystąpieniem wścieklizny u zwierząt jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem nr 26 Wojewody Mazowieckiego z dnia 20 lipca 2021 r. nakazuje się m.in. trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu.