null

Warszawa w kwiatach - konkurs i inne atrakcje

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W imieniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Warszawa w kwiatach” i w towarzyszących mu wydarzeniach. Sam konkurs rusza 1 czerwca i potrwa miesiąc, a przez całą wiosnę organizowane są warsztaty i spotkania dla pasjonatów ogrodnictwa.

Czy dacie wiarę, że to już prawie 40 lat wspólnego z mieszkańcami upiększania miasta zielenią? Projekt „Warszawa w kwiatach” cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, zyskuje także nowe elementy, nie jest już tylko konkursem.

Przez całą wiosnę warszawiacy mogą uczestniczyć w warsztatach ogrodniczych i wykładach w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Odbyło się już 5 takich spotkań, a przed nami jeszcze:

  • 23 kwietnia, godz. 12:00 – Mała retencja i ogrody deszczowe
  • 30 kwietnia, godz. 12:00 – Sztuka kompostowania
  • 7 maja, godz. 12:00 – Mała retencja i ogrody deszczowe
  • 14 maja,  godz. 12:00 – Rabaty bylinowe i alternatywa dla trawników
  • 14 maja, godz. 15:00 – Rośliny doniczkowe w domu
  • 21 maja, godz. 12:00 – Balkony w kwiatach
  • 28 maja, godz. 12:00 – Zielone balkony – uprawa ziół, warzyw i owoców

Uwaga: obowiązują zapisy, a miejsca szybko się rozchodzą, więc zaglądajcie w poniedziałki na profil Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Facebooku, gdzie pierwszego dnia tygodnia publikowane są szczegóły wydarzenia i numer telefonu do zapisów.

Warto zaglądać także na profile: Warszawy w Kwiatach oraz profil Zarządu Zieleni.

Kamień wraz z Fundacją Łąka przygotował dla mieszkańców Warszawy jeszcze jedną atrakcję – łąkomaty na Osiedlu Jazdów. Można z nich pobrać nasiona do wysiania łąki kwietnej w swoim ogrodzie lub na balkonie. Saszetki zawierają specjalną mieszankę skomponowaną przez ogrodników Zarządu Zieleni.

Ale wróćmy do konkursu. Nabór zgłoszeń do jego 39. edycji startuje 1 czerwca br. i trwa do końca czerwca. Przyjmowane są zgłoszenia ukwieconych ogródków, balkonów i loggi. Nowością w tym roku jest zaproszenie do udziału również działkowców. Laureaci zostaną ogłoszeni w ostatni weekend sierpnia podczas kwietnego pikniku przed Pawilonem Edukacyjnym Kamień.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję, która nie tylko podnosi walory estetyczne naszej okolicy, ale też wspiera różnorodność biologiczną w mieście.

Zielono-beżowe tło, na środku czerwone koło, a na nim granatowo-beżowo-czerwony kwiat z łodygami. Po lewej stronie beżowy napis na zielonym tle: Warszawa w kwiatach. Trzydziesty dziewiąty konkurs. Po prawej stronie grafika domku, kwiatów i trawy.