null

Zapraszamy na Rolkowisko 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wiosna nabiera kolorów, a wraz z nią nabiera rozmachu nasze świętowanie 20-lecia przyłączenia Wesołej do Miasta Stołecznego Warszawy. Kolejną atrakcją, które włączyliśmy w obchody tego jubileuszu jest VI edycja Rolkowiska - wyścigu na rolkach, wrotkach, hulajnogach i nartorolkach. Impreza odbędzie się 11 czerwca, więc został jeszcze miesiąc na zapisy i szlifowanie formy!

 

„Rolkowisko” to jedno z większych tego typu wydarzeń w Polsce. W 2018 roku na linii startu stanęło prawie 200 zawodników, z czego aż 114 nartorolkarzy – absolutny rekord frekwencji w tej dyscyplinie.

Impreza co roku przyciąga najlepszych polskich biegaczy narciarskich i nartorolkarzy. O wielu z nich będziemy mogli usłyszeć w przyszłości – tak jak o Monice Skinder, podwójnej zwyciężczyni I edycji „Rolkowiska”, która w 2019 r. startowała w biegach sztafetowych razem z Justyną Kowalczyk, a w sprincie stylem klasycznym w Lahti wywalczyła sobie wicemistrzostwo świata juniorów.

Uczestnicy mają do pokonania 2 przejazdy w danej konkurencji na następujących dystansach:

NARTOROLKI – 1.250 M

ROLKI, WROTKI (ROCZNIK 2011 I STARSI) – 1.100 M

ROLKI, WROTKI (ROCZNIK 2012 I MŁODSI) – 500 M

HULAJNOGI (ROCZNIK 2010 I MŁODSI) – 500 M

Wszystkie konkurencje „Rolkowiska” zostaną rozegrane na Rolkostradzie w Wesołej, zbudowanej w ramach budżetu partycypacyjnego. Rolkostrada to jedyny na Mazowszu obiekt, który rolkarzom i nartorolkarzom zapewnia bezpieczną i dostosowaną do ich potrzeb przestrzeń, całkowicie oddzieloną od ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego. Na całej długości Rolkostrady leży bardzo dobrej jakości asfalt, który umożliwia dobre trzymanie widiowych grotów i prowadzenie rolek.

Organizatorem „Rolkowiska” jest Towarzystwo Narciarskie Biegówki we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy i Nadleśnictwem Drewnica.

Regulamin i zapisy – na stronie organizatora: https://tnbiegowki.pl/rolkowisko2022/

Plakat. Zdjęcie w sepii, na którym widzimy chłopca przemieszczającego się na nartorolkach z pomocą kijków. Na głowie ma kask, na koszulce numer startowy, na twarzy widać skupienie. Na jego głową żółty napis "Rolkowisko" napisany fantazyjną czcionką. Z lewej strony na wysokości korpusu chłopca żółte tło z niebieskimi napisami: 11 czerwca 2022, Rolkostrada Wesoła. Wesoła-20 lat w Warszawie. Z prawej strony na wysokości nóg chłopca żółte tło, a na nim niebieskie: napis VI Otwarte Mistrzostwa Warszawy na nartorolkach, wyścigi na rolkach i hulajnogach, logo syrenki warszawskiej z napisem Zakochaj się w Warszawie Wesolej, napis: Zapisy: tnbiegówki.pl