null

Otrzymaliśmy dofinansowanie od Samorządu Mazowsza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W miniony piątek Pani Aleksandra Paradowska, Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy podpisała umowę z Samorządem Mazowsza na dofinansowanie w dwóch obszarach – sportowym i senioralnym. Dzięki temu dofinansowaniu wkrótce zrealizujemy dwa istotne działania.

W miniony piątek Pani Aleksandra Paradowska, Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy podpisała umowę z Samorządem Mazowsza na dofinansowanie w dwóch obszarach – sportowym i senioralnym.

Dzięki temu dofinansowaniu wkrótce zrealizujemy dwa istotne działania:

  1. Remont dachu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 385 (kwota dofinansowania 201 220 zł), w ramach którego wymienione zostanie pokrycie na łukowo wygiętym fragmencie dachu na powierzchni ok. 450 m2. Całkowity koszt prac szacowany jest na 330 000 zł. Remont jest konieczny ze względu na zły stan techniczny tej części pokrycia dachu, prowadzący do odrywania się fragmentów papy. Rozpoczęcie prac nastąpi we wrześniu.
  2. Program aktywizacji i integracji seniorów (kwota dofinansowania 16 000 zł), składający się z trzech modułów:
  • blok zajęć z treningu pamięci dla trzech 10-osobowych grup,
  • blok zajęć ogólnorozwojowych i usprawniających ruchowo dla trzech 15-osobowych grup,
  • spotkanie integracyjno-szkoleniowe dla członków Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła trzeciej kadencji.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji ww. programu senioralnego to druga połowa sierpnia.

Warto podkreślić, że otrzymane dofinansowania to efekt skutecznych aplikacji złożonych przez Zarząd Dzielnicy.

Symboliczne wizualizacje „czeków” na dofinansowanie już dotarły do pozostałych członków Zarządu: Burmistrza Mariana Mahora i Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Kacprzaka.

Burmistrzowie dzielnicy Wesoła trzymający dwa symboliczne czeki z kwotami dofinansowania otrzymanego od Samorządu Województwa Mazowieckiego