31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami

W Wesołej grały dwa sztaby WOŚP: przy Szkole Podstawowej nr 385 oraz przy Autorskich Szkołach Fundacji Kultura i Nauka. Wydarzenia otwarte dla mieszkańców odbywały się w pierwszym z nich.

Był tam także Burmistrz Dzielnicy Pan Marian Mahor, a wraz z nim przedmioty przekazane przez Zarząd na licytacje.

Sztab w SP 385 zebrał 70 596,48 zł, a sztab przy Autorskich Szkołach Fundacji Kultura i Nauka 27 606 zł. Zatem na terenie Wesołej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało w sumie zebrane 98 202,48 zł.

Warto podkreślić, że zaangażowanie lokalnej społeczności to nie tylko pieniądze zbierane na cel 31. finału. Swój ogromny wkład wnieśli także:

• liczni wolontariusze z wesołowskich szkół wraz z opiekunami,
  • lokalne firmy (Piekarnie-Cukiernie Putka i firma „Patriotka”), które dostarczyły wypieki i ciepły posiłek dla wolontariuszy,
  • rodzice i uczniowie, którzy przygotowali wypieki do kawiarenki,
  • darczyńcy przedmiotów na licytacje,
  • artyści i sportowcy, którzy uświetnili finał w szkole swoimi występami.

Dziękujemy mieszkańcom Wesołej za udział w 31. Finale WOŚP i za hojność serc.

Dwie osoby, w budynku. Jedna osoba to burmistrz dzielnicy, który przegląda gazetkę pod tytułem licealnik. Na stole przed osobami leży jeszcze kilka licealników i stoi puszka WOŚP.

Na scenie duża grupa ludzi w białych spodniach, jedna pani mówi do mikrofonu i trzyma w ręku torbę. To licytacja w ramach WOŚP.