20-lecie Wesołej w konkursach

W 2022 roku świętowaliśmy 20-lecie włączenia Wesołej w struktury Warszawy w charakterze dzielnicy. Młodzi ludzie włączyli się w te obchody poprzez udział w dzielnicowych konkursach.

Maskotka i marzenia

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej odbyły się Dzielnicowe Konkursy Plastyczne pt. „Maskotka Wesołej” dla klas 0-3 szkoły podstawowej oraz „Wesoła moich marzeń” dla klas 4-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej z dzielnicy Wesoła z okazji 20-lecia dzielnicy.

Celem konkursów było m.in. zainteresowanie młodych mieszkańców dzielnicą jako miejscem, które ich otacza, zaciekawienie historią dzielnicy, popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz promowanie tradycji i kultury w szerokim zakresie.

W konkursach wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 163. W konkursie pt. „Maskotka Wesołej” przygotowano 15 ciekawych, niekiedy bardzo zaskakujących prac, które identyfikowały się z naszą dzielnicą. Trzynaście prac wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 172. Dwie prace otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej nr 171. W konkursie pt. „Wesoła moich marzeń” przygotowano 8 niezwykłych dzieł. Cztery z nich zrobiły dzieci z Liceum Ogólnokształcącego nr 163. Cztery zostały wykonane w Szkole Podstawowej nr 172. Wszystkie prace budziły podziw jury.

Komisja Konkursowa w składzie:

• Przewodniczący: p. Aleksandra Paradowska - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła
  • Członek: p. Katarzyna Paroń-Bryła - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 172
  • Członek: p. Przemysław Rusnarczyk - Opiekun Samorządu Szkolnego
  • Członek: p. Edyta Służewska - Koordynator Konkursu

wyłoniła następujących laureatów w Konkursie Plastycznym pt. „Maskotka Wesołej”:

• II miejsce - Aleksander Wójcik
  • II miejsce - Maja Rusiecka
  • III miejsce - Stefania Banaszek
  • III miejsce - Tadeusz Brzozowski

oraz laureatów w Konkursie Plastycznym pt. „Wesoła moich marzeń”:

• I miejsce - Weronika Kaniewska
  • I miejsce - Julia Michalska
  • Wyróżnienie - Filip Mikulski
  • wyróżnienie - Sara Hadzik

Wszyscy laureaci otrzymali hojne nagrody ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła, takie jak tablety, słuchawki bezprzewodowe, smartwatche czy książki. Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs „Wiedzy o wesołej”

Konkurs „Wiedzy o Wesołej” odbywał się w listopadzie 2022 r. na dwóch poziomach - liceum i szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 36 osób, a głównym celem tego konkursu było upowszechnienie wiedzy młodzieży o naszej dzielnicy w ramach obchodów 20-lecia włączenia Wesołej w struktury Warszawy.

Na poziomie liceum przyznano jedno miejsce pierwsze, jedno miejsce drugie, trzy miejsca trzecie oraz trzy wyróżnienia.

• Miejsce I – Natalia Stawicka – CLXIII LO
  • Miejsce II – Urszula Murawska – CLXIII LO
  • Miejsca III:
  • Maria Czapska – CLXIII LO
  • Nikola Majka – CLXIII LO
  • Wiktoria Galicka – CLXIII LO
  • Wyróżnienia:
  • Antoni Nowotniak – CLXIII LO
  • Helena Pepel – CLXIII LO
  • Ida Tabuła – CLXIII LO

Na poziomie szkół podstawowych przyznano jedno miejsce pierwsze, trzy miejsca drugie, cztery miejsca trzecie oraz trzy wyróżnienia.

• Miejsce I – Maksymilian Roszkowski – SP 172
  • Miejsca II:
  • Zofia Simla – SP 385
  • Karol Burgs – SP 385
  • Natalia Firlej – SP 385
  • Miejsca III:
  • Jadwiga Baczewska – SP 385
  • Wojciech Ciupak – SP 385
  • Julia Urban – SP 385
  • Mateusz Bąk – SP 171
  • Wyróżnienia:
  • Dariusz Paradowski – SP 171
  • Dawid Wojtasz – SP 172
  • Wiktoria Sawicka – SP 385

Nagrodami w konkursie były książki - albumy dotyczące dziejów Polski, sekretów Warszawy, a wyróżnienia to dyplomy.