null

10 dni do końca etapu składania projektów do 10. edycji budżetu obywatelskiego!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czy czegoś brakuje w Wesołej? Może miejsca gdzie będzie można spokojnie odpocząć bądź poćwiczyć? A może koncertów plenerowych lub zajęć sportowych? Wszystkie pomysły można zgłaszać w budżecie obywatelskim, bo dzięki budżetowi obywatelskiemu to mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć pieniądze.

W Wesołej na 2024 rok pula środków wynosi 1 014 271 zł, natomiast limit środków na jeden projekt wynosi 202 854,20 zł.

Od 1 grudnia 2022 r. do 25 stycznia 2023 r. trwa etap składania wniosków do 10 edycji budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt, nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim.

Zgłaszając projekt pamiętajmy o kilku zasadach:

- korzystanie z projektu musi być bezpłatne;

- w przypadku projektów infrastrukturalnych, remontowych lub polegających na zakupie sprzętu lub urządzeń należy zachować minimalną dostępność w wymiarze co najmniej 25 godzin tygodniowo, pomiędzy godz. 6.00-22.00, z uwzględnieniem soboty i niedzieli; 

- w przypadku projektów skierowanych do ograniczonej ilości odbiorców (np. koncerty, treningi) należy wskazać zasady rekrutacji, sposób informowania o rekrutacji oraz kryteria naboru;

- m.st. Warszawa musi posiadać tytuł prawny do dysponowania nieruchomościami lub terenami.

 

Zapraszamy do zgłaszania swoich pomysłów na stronie budżetu obywatelskiego – bo@um.warszawa.pl

 

W ramach wsparcia dla mieszkańców podczas pisania projektów pracownicy urzędu mają dyżury telefoniczno-mailowe, których wykaz dostępny jest na stronie https://um.warszawa.pl/waw/bo/wsparcie-pracownikow-urzedu-10-edycja.

Dodatkowo w ramach dyżurów konsultacyjnych od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 można porozmawiać z naszym dzielnicowym koordynatorem ds. budżetu obywatelskiego – Magdaleną Domańską w pokoju nr 24.

Zobacz galerię (2 zdjęć)